Zajęcia

Zajęcia Pole Dance dostosowane są do indywidualnych predyspozycji oraz stopnia zaawansowania uczestniczek zajęć. W PoleArt Studio stosujemy zasadę 3 poziomów zajęć podzielonych na podpoziomy . Poziom poczatkujący rozpoczyna się od P , następnie po kolejnych 8 zajęciach a czasami dłużej w zależności od możliwości grupy mamy poziom P1, P2, P3. Następnie przechodzimy do poziomu S i w którym mamy poziomy S1, S2, S3 . Adekwatnie dzieje się z poziomem Z w którym wyróżniamy Z1, Z2, Z3. Ostatnim poziomem jest poziom Masterclass, do którego maja dostęp instruktorzy i bardzo zdolni uczniowie 🙂
W PoleArt Studio stosujemy zasadę 3 poziomów zajęć:

Poziom podstawowy
Jest przeznaczony dla debiutantek. Składają się na niego ćwiczenia wzmacniające, ujędrniające i rozciągające całe ciało, przygotowujące do wykonywania coraz trudniejszych i bardziej skomplikowanych elementów. Kursantki poznają podstawowe chwyty, obroty oraz nieskomplikowane elementy odwrócone (do góry nogami). Jednocześnie jest to czas oswajania ciała z kontaktem z rurką – jest to poziom, podczas którego poznaje się swoje ciało i jego możliwości.

Poziom średni
Kursantki wykorzystują umiejętności zdobyte na poziomie podstawowym do wykonywania trudniejszych, bardziej złożonych figur i zaczynają uczyć się przejść. Poznają sposoby łączenia ze sobą dotychczas poznanych elementów w krótkie układy i wykonywanie ich w sposób płynny i z gracją.

Poziom zaawansowany
Na tym etapie kursantki powinny mieć już znaczną siłę oraz dobrą elastyczność całego ciała. Poznają i ćwiczą najtrudniejsze i najbardziej skomplikowane elementy praktykując je regularnie na odkręconej rurze. Na każdych zajęciach dopracowuje się poznane wcześniej elementy i łączy je w układy choreograficzne lub zbiory następujących po sobie figur.

POLEart.pl Wszystkie prawa zastrzeżone. Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies.