pole dance

Pole Dance jest formą sztuki – połączeniem tańca i gimnastyki. Jest to forma fitness praktykowana przez rosnącą liczbę entuzjastów. Dzięki Pole Dance można znacznie poprawić elastyczność i wytrzymałość. Jest zdecydowanie dyscypliną wymagającą, ale jednocześnie dającą bardzo szybkie i zauważalne efekty.

Każdego roku odbywa się coraz więcej konkursów, mistrzostw i pokazów, a Pole Dance wykorzystywany jest obecnie w kabaretach, cyrkach oraz spektakularnych widowiskach scenicznych (między innymi Cirque du Soleil).

Zajęcia Pole Dance dostosowane są do indywidualnych predyspozycji oraz stopnia zaawansowania uczestniczek zajęć. W PoleArt Studio stosujemy zasadę 3 poziomów zajęć podzielonych na pod poziomy. Poziom początkujący rozpoczyna się od cyklu lekcjioznamzonych literką „P” lub „ZAPISY” , następnie po kolejnych 8 zajęciach, a czasami dłużej w zależności od możliwości grupy mamy poziom P1, P2, P3. Następnie przechodzimy do poziomu „S” (średnio zaawansowanego) – w którym mamy poziomy S1, S2, S3 . Adekwatnie dzieje się z poziomem zaawansowanym – „Z” w którym wyróżniamy Z1, Z2, Z3. Ostatnim poziomem jest poziom Masterclass, do którego maja dostęp instruktorzy i bardzo zdolni uczniowie

W PoleArt Studio stosujemy zasadę trzech poziomów zajęć

Poziom podstawowy

Jest przeznaczony dla debiutantek. Składają się na niego ćwiczenia wzmacniające, ujędrniające i rozciągające całe ciało, przygotowujące do wykonywania coraz trudniejszych i bardziej skomplikowanych elementów. Kursantki poznają podstawowe chwyty, obroty oraz nieskomplikowane elementy odwrócone (do góry nogami). Jednocześnie jest to czas oswajania ciała z kontaktem z rurką – jest to poziom, podczas którego poznaje się swoje ciało i jego możliwości.

Poziom średni

Kursantki wykorzystują umiejętności zdobyte na poziomie podstawowym do wykonywania trudniejszych, bardziej złożonych figur i zaczynają uczyć się przejść. Poznają sposoby łączenia ze sobą dotychczas poznanych elementów w krótkie układy i wykonywanie ich w sposób płynny i z gracją.

Poziom zaawansowany

Na tym etapie kursantki powinny mieć już znaczną siłę oraz dobrą elastyczność całego ciała. Poznają i ćwiczą najtrudniejsze i najbardziej skomplikowane elementy praktykując je regularnie na odkręconej rurze. Na każdych zajęciach dopracowuje się poznane wcześniej elementy i łączy je w układy choreograficzne lub zbiory następujących po sobie figur.

Jakie korzyści daje nam Pole Dance

wzmacniamy ciało

wysmuklamy sylwetkę

zwiększamy gibkość i elastyczność ciała

poprawiamy kondycję i samopoczucie

zwiększamy pewność siebie i poczucie satysfakcji z własnych osiągnięć

pokonujemy własne lęki i słabości

poznajemy nowych ludzi, którzy nas rozumieją i wspierają

dużo śmiechu i pozytywnej energii, a przy okazji sporo wylanego potu

PAMIĘTAJ!

BALSAMY I KREMY DO RĄK

Dzień przed zajęciami, a tym bardziej w tym samym dniu nie używaj balsamów do ciała i tłustych kremów do rąk! Tłusta i intensywnie nawilżona skóra będzie ślizgać się po rurce, co utrudni Ci wykonywanie większości elementów.

BIŻUTERIA

Na zajęcia sportowe przychodzimy bez biżuterii, może ona wyrządzić krzywdę Tobie i instruktorowi, który będzie chciał Ci pomóc podczas zajęć!

ZAKAZ noszenia pierścionków, obrączek, bransoletek, łańcuszków i wiszących kolczyków. Kolczyk w pępku też warto zdjęć!

ŚWIEŻE TATUAŻE

Jeżeli masz świeżo zrobiony tatuaż, dowiedz się od swojego tatuażysty czy możesz brać udział w zajęciach pole dance oraz czy ewentualne otarcia nie podrażnią skóry i nie uszkodzą nowego tatuażu!